קצבת ביטוח לאומי לילד אוטיסט מעכשיו ללא תביעה

קצבת ביטוח לאומי לילד אוטיסט מעכשיו ללא תביעה חדשות וקצבאות 

בשורות חשובות להורים שילדם אובחן כאוטיסט. המל"ל מודיע על זכאות לקצבה עבור ילד שאובחן עם אוטיזם תהיה אוטומטית עד גיל 18. כל המידע אודות קצבת ביטוח לאומי לילד אוטיסט מעכשיו ללא תביעה חדשות וקצבאות.

בלי להגיש תביעה קצבת ביטוח לאומי לילד אוטיסט מעכשיו ללא תביעה חדשות וקצבאות 

המוסד ל ביטוח הלאומי הוציא חוזר חדש לצוותים הרפואיים ולסניפים ברחבי הארץ לגבי נוהל חדש ובו תצומצם הבירוקרטיה באופן משמעותי, וילד שהוכר על הרצף האוטיסטי לא יצטרך להגיע למספר ועדות במהלך השנים וזכאותו לקצבה תוארך באופן אוטומטי עד גיל 18.

מה היה המצב עד לשינוי? 

עד היום, נקבעה זכאות זמנית לילדים על הרצף מתוך תפיסה רפואית כי חל שינוי אצל הילדים בשנותיהם הראשונות ולאחר טיפולים נלווים, ובגיל 7 זומנו הילדים לוועדה עם מסמכים רפואיים עדכניים אודות מצב הילד.

עוד באתר מענק לימודים ביטוח לאומי 2022 כמה כסף ומתי

למה בוצע השינוי בקצבאות הילדים שאובחנו באוטיזם 

מבדיקה שערך מנהל נכויות ושיקום בביטוח הלאומי נמצא כי זכאותם של 97% נשארת בעינה ועל כן הוציאו חוזר שבו יש לצמצם את הבירוקרטיה באופן משמעותי, להפחית את הוועדות הרפואיות ולאפשר את הזכאות עד גיל 18 ו-3 חודשים (עד שהילד הופך בוגר, והחוק משתנה בהתאם).

מי זכאי לקצבה מביטוח לאומי ?

עם אבחנת ההורים את ילדם, יש צורך בהגשת בקשה לקצבה יחד עם אבחון רפואי שבוצע. הוועדות לרוב, יתקיימו ללא צורך בהגעת המשפחה אל הביטוח הלאומי אלא על בסיס מסמכים רפואיים.

אם האבחון בוצע לפני גיל 3 – הזכאות תינתן עד גיל 10.

במידה האבחון בוצע לאחר גיל 3 – כאמור, הזכאות תינתן אוטומטית עד גיל 18 ו-3 חודשים.

איך יודעים אם אתם זכאים בירורים בביטוח הלאומי 

ההודעה תגיע אליכם באמצעות הדואר. מומלץ לבצע בירור גם באתר אישי ביטוח לאומי.

היום הביטוח הלאומי, יישלח הודעה לכ-9,000 הורים שהיו אמורים להגיע לוועדה מחודשת בימים אלה ובכך תתייתר הגעתם אל המוסד וזכאותם תימשך עד גיל בגרות. במקביל יישלח אליהם אישור ובו אסמכתא על רציפות הקצבה.

לאן מתקשרים בירורים ביטוח לאומי מוקד קשרי לקוחות 

הביטוח הלאומי מפעיל מוקד טלפוני ארצי – בטלפון 6050* או 04-8812345 מכל מכשיר טלפון קווי או נייד. השירות ניתן בימים א' – ה' בין השעות 8:00 עד 17:00 ב-4 שפות: עברית, ערבית רוסית ואמהרית.