מענק לעסקים 2024 המערכת נפתחה להגשת תביעות

מענק לעסקים 2024 המערכת נפתחה להגשת תביעות

על אף שהפיצויים בגין מלחמת חרבות ברזל עבור המשך השנה מוטלים בספק, עבור שנת 2023 כבר ניתן להגיש תביעות במערכת של רשות המיסים. מה בכתבה?. מדריך רשות המיסים מענק לעסקים 2024 המערכת נפתחה להגשת תביעות . תשלום מענק חרבות ברזל לשנת 2024 נפתח עם תשלומי מקדמות. המערכת באתר האישי רשות המיסים כבר פתוחה וניתן להגיש בקשות. 

פיצוי חרבות ברזל לעצמאים מענק לעסקים 2024 המערכת נפתחה להגשת תביעות

רשות המסים פתחה השבוע  לטובת בעלי עסקים ביישובי ספר בדרום ובצפון את האפשרות להגיש בקשה למקדמה לפיצויים עבור הנזק העקיף שנגרם להם בשל מלחמת חרבות ברזל גם עבור החודשים ינואר-פברואר 2024.

עוד באתר אישור ניהול ספרים באינטרנט 2024

תשלום מהיר באתר האישי של רשות המיסים מקדמות על חשבון פיצוי לעסקים חרבות ברזל 

על מנת לקבל את המקדמה לשנת 2024, בעלי עסקים שכתובת העסק שלהם באותם ישובים  רק מודיעים  שהם מבקשים מקדמה ומצהירים  כי בהמשך יגישו תביעה (ומסכום הפיצויים יופחת סכום המקדמה).

איך יועבר התשלום, על חשבון מענק חרבות ברזל 2024,  לחשבון של העסק?. רשות המסים, על סמך הנתונים שבידה, תערוך חישוב בשני מסלולים (שכר ומחזורים) ותשלם את המקדמה המקסימלית.

איך מגישים תביעה לקבלת פיצוי לעסק חרבות ברזל 

על מנת להגיש תביעה יש להיכנס למערכת, לעבור הזדהות, לבחור באפשרות "חרבות ברזל – נובמבר-דצמבר" ולבחור במסלול "הוצאה מזכה". תנאי הסף לקבלת פיצויים הם מחזור של 12 אלף ₪ עד 400 מיליון ₪ וירידה במחזור של מעל ל-25%.

באיזה תנאים רשות המיסים תעביר לכם את הפיצוי לחשבון הבנק?

על מנת שהמערכת תוכל לחשב את גובה הפיצויים בהתאמה למידת הפגיעה בעסק, יש להגיש דו"ח תקופתי למע"מ בגין החודשים שעבורם נדרשים הפיצויים, ודו"ח ניכויים ככל שמבקשים פיצויים בגין הוצאות שכר, לפני הגשת תביעה במערכת. ניתן להגיש תביעות למשך 90 יום ממועד פתיחת המערכת, משמע עד 15.4.2024.

מענק חרבות ברזל 2024 תשלומים זכאות הגשת בקשה

מענק חרבות ברזל 2024 תשלומים זכאות הגשת בקשה

כיצד ניתן להגיש בקשה לפיצוי עבור חודש אוקטובר 2023?. 

עסקים שטרם הגישו תביעה לחודש אוקטובר 2023 במסלול זה, יכולים לעשות זאת עד ל-19 בפברואר 2024,. מה עליהם לבחור?. באמצעות בחירה באפשרות "חרבות ברזל – אוקטובר" ומסלול "הוצאה מזכה".

במקביל, המערכת ממשיכה לשמש להגשת מקדמות ותביעות במסלול אדום. מי זכאי לפיצוי במסלול אדום?. 

עסקים ביישובי ספר וכן להגשת תביעות במסלול מחזורים ושכר לחודש אוקטובר 2023.  מיועד לעסקים הממוקמים ביישובים הכלולים בתקנות שאושרו על ידי ועדת הכספים של הכנסת.

מה חשוב לדעת לפני שמגישים תביעה לרשות המיסים לשם קבלת פיצוי חרבות ברזל לעסק?. 

עוסקים שקיבלו מקדמה לפני הגשת תביעה, שעסקם נמצא ביישוב שפונה ומבקשים להגיש תביעה באחד המסלולים הבאים: מסלול מחזורים, שכר וחקלאות – לא יוכלו לחזור ולבקש חישוב לפי המסלול המיועד ליישובי ספר.
עסק עם סניפים – חייב להצהיר על כך עם הגשת התביעה, במקום המיועד לכך בתביעה המקוונת.

מענק מלחמה חרבות ברזל הגשת בקשה לחצו כאן

מענק מלחמה חרבות ברזל הגשת בקשה לחצו כאן