טופס דמי אבטלה ביטוח לאומי להורדה

טופס דמי אבטלה ביטוח לאומי להורדה

אחת הזכויות החשובות שמקנה הביטוח הלאומי בישראל הוא הזכאות לקבל דמי אבטלה. על מנת לקבל את הקצבה יש להגיש טופס דמי אבטלה ביטוח לאומי להורדה ולעמוד בתנאי הזכאות על מנת לממש זכויות .

הורדת טופס תביעת אבטלה בסוף העמוד 

מי זכאי לדמי אבטלה מהמדינה  ?

זכאות לדמי אבטלה היא פונקציה של גיל ותקופת עבודה לפני מצב האבטלה. במקרה כזה חשוב לבדוק גם זכאות למענק עבודה והחזר מס על החודשים שלפני האבטלה.

טופס דמי אבטלה ביטוח לאומי להורדה

טופס דמי אבטלה ביטוח לאומי להורדה

האם דמי אבטלה חייבים במס הכנסה

כן קצבת דמי אבטלה חייבת בתשלום מס הכנסה וכן בדמי ביטוח לאומי. במקרה של קבלת דמי אבטלה חשוב לבצע תאום מס הכנסה וקבל את הזיכוי. אם שלמתם מס הכנסה לפני תקופת אי העסקה , אז סביר להניח שכעת , עם הקיטון בהכנסה , יש מצב לקבל החזר מס בנוסף לקבת דמי אבטלה.

מתי משלמים דמי אבטלה

  1. תשלום ראשון של דמי אבטלה לאחר הגשת טופס 1500 לביטוח לאומי לאחר סיום הטיפול בתביעה שלך
  2. תשלום שוטף של אבטלה כל 17 לחודש

טופס ביטוח לאומי 1500 תביעה לאבטלה  להורדה חינם

על מנת לקבל דמי אבטלה יש לעמוד בתנאים של ביטוח לאומי וצרף את המסמכים הבאים :

  1. מכתב על הפסקת עבודה מהמעסיק המציין את סיבת הפסקת העבודה כגון פיטורין, התפטרות, יציאה לשנת חופש , פנסיה  ותאריך ההפסקה . חשוב לשמור מכתב זה גם לשם קבלת פיצויים מביטוח מנהלים או קרן פנסיה 
  2. אישור מעודכן של המעביד על תקופת העסקה ועל השכר 
  3. תלושי שכר של 18 חודשי עבודה אחרונים, בהם מצוין מספר ימי העבודה. 

טופס דמי אבטלה ביטוח לאומי להורדה מעודכן

 

האם לקחת פיצויים בתקופת אבטלה

זוהי שאלה קשה מאד שכן הפיצויים יהיו בעתיד חלק מהפנסיה שלך. מצד שני במצב שבו אין כסף לאחר פיטורים , זה בהחלט יכול להיות מקור כספי במקום להיכנס למינוס בבנק. אז מה ניתן לעשות ? ניתן לבדוק האם לקרן הפנסיה יש הסדר אחר או למצוא קופות ישנות של כספים אבודים פטורים מתשלום מס הכנסה , לבדוק זכאות לבצע החזר מס או לבצע תיאום מס מהיר ולזכות בכסף חזרה ממס הכנסה .