איתור כספי פנסיה


הצורך באיתור כספי פנסיה אבודים נובע מאוסף של כשלי שוק בתחום החיסכון בישראל.  החוסכים שמקבלים מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה שלא למשוך את הכספים עד לפרישה מגלים באחד הימים שחברת הביטוח וקרן הפנסיה שכחה אותם ועל מנת לקבל את הכסף שמגיע להם הם צריכים לבצע איתור כספי פנסיה. 

מדוע כספי הפנסיה הולכים לאיבוד  ? 

בעבר היה נהוג לצרף עובדים לקרן הפנסיה על בסיס שם משפחה  , שם פרטי ומספר תעודת זהות. לרוב קרנות הפנסיה לא היו מקבלות או קולטות את כתובת המגורים של העובד וממילא הן לא דווחו באופן סדיר לעמיתים על מצב  כספי הפנסיה. הקשר בין העובד לכספי הפנסיה נעשה באמצעות מקום העבודה ולעובד לא תמיד היה ברור מה מהות החיסכון הפנסיוני . 

בעת מעבר בין מקומות עבודה עובדים היו נוטים למשוך את הפיצויים הפטורים ממס הכנסה ואילו את רכיב התגמולים הפיצויים החייבים היו משאירים בקרן הפנסיה או בחברת הביטוח ואלו פשוט שכחו את העובדים והחוסכים. הכספים שנצברו זקפו לזכות החברות דמי ניהול נאים והסבו רווחים שמנים לאורך השנים. מכספי פנסיה שנותרו ללא חוסך שבודק ומבקר נגבו עמלות ודמי ניהול שמנים.

גם לחוסכים יש חלק בצורך לאיתור כספי פנסיה. במרוצת השנים החליפו חלקם כתובת מגורים , לא דווחו לקרן הפנסיה או לחברת הביטוח , נתקו קשר עם סוכן הביטוח או שזה פשוט פסק מלפעול והחוסך נישאר ללא איש מקצוע שיטפל בכספו  ולעיתים חברת הביטוח פשוט החליפה בעלים , הסבה את מאגר המידע ובדרך נפלו טעויות קשות . למבוטח שאבד את הקשר עם החיסכון הפנסיוני יש כעת צורך באיתור כספי פנסיה. 

איך ניתן לאתר כספי פנסיה אבודים  ? 

אתר הכלכלן מפעיל שירות מקצועי לאיתור כספי פנסיה . אנו מצוידים בתוכנה מתקדמת לאיתור זכויות ולפניה לחברות הביטוח , קופות הגמל וקרנות הפנסיה. ובנוסף לחיפוש האוטומטי פועל צוות חשיבה של האתר ורותם את הניסיון והידע הקיים על מנת להגדיל את הסיכויים לאתר , להנחות את חברות הביטוח כיצד לחפש את החוסכים במערכות המידע שלהם ולהגדיל את הסיכוי באיתור כספי פנסיה אבודים. 

תודה על הפניה לאתר הפנסיה של ישראל ! האתר נמצא בבעלות פ ר ט י ת מלאה והשירותים בו כרוכים ב ת ש ל ו ם . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם. מספר הטלפון שלנו לשירות בתשלום 058-4363632

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>