תכנון פרישה

תכנון פרישהתכנון כלכלי לפרישה מבעוד מועד הוא תהליך שמטרתו להביא למקסימום האפשרי את השכר שישולם לפנסיונר ולזוגתו לאחר הפרישה. בחינת ההוצאות ותכנון של ההכנסות ואופן קבלת הפנסיה מהקופות תגדיל אופן משמעותי את ההכנסות ואת רמת החיים בפנסיה.

  

תכנון פרישה – למה זה טוב  ? 

המקורות הכספיים שלנו בתקופת הפנסיה נקבעים בגיל מאוד צעיר. המעביד והעובד חסכן לגיל הפנסיה ועל פי רוב מעורבות החוסך הייתה מינימלית. כך היה נהוג בעבר וגם כיום , בהעדר חינוך פנסיוני בקרב הציבור . לקראת גיל הפרישה יש להיערך ולהתאים את ההכנסות הצפויות להוצאות הצפויות בגיל הפנסיה , להחליט על ניתוב כספים לקופות השונות , ליצור משכורת חודשית קבועה ויציבה ולהשאיר מקום לסכום כסף נזיל לעל מקרה שלא יבוא וכן…גם להגשת חלומות.  

איך ניתן לתכנן את ההכנסות לפרישה  ?  

לתהליך התכנון לרישה שני שלבים . בשלב הראשון אומדים את ההכנסות הצפויות מכל הקופות והחסכונות הפרטיים. סיכום זה נותן למתכנן הפיננסי תמונת מצב על מצב החיסכון והרכב הנכסים של התא המשפחתי וכן את מידת הגמישות לשינויים ולהתאמה לצרכים ולהעדפות הנוכחיים . כל שהתכנון נעשה בשלב מוקדם יותר כך ניתן לבצע התאמות ותיקונים במצב הקיים . המתכנן הפיננסי המודרני מצויד בידע מקצועי ובתכנות המאפשרות לשערך מוצרי ביטוח פנסיה וגמל ולהציג במהירות , תוך כדי פגישה את משמעות השינויים הנדרשים. 

מה תוצאות התכנון הכלכלי לפרישה   ?  

לתכנון הכלכלי לפרישה יש מספר תוצאות חשובות למקורות ההכנסה של התא המשפחתי בתקופת הפנסיה :  

  1. מדידת ההוצאות מול ההכנסות  
  2. התאמת המוצרים לרצונות בני הזוג 
  3. שינוי בתמהיל המוצרים הקיימים על מנת שיניבו את המקסימום הנדרש 
  4. איתור ותיקון טעויות חישוב בפוליסות הקיימות 
  5. איתור כספים אבודים שנשכחו במהלך הקריירה התעסוקתית 

יש לכם שאלות ? נשמח לעמוד לרשותכם ! ניתן לקבל מידע טלפוני וסיוע באיתור מידע חייגו מספר 1901-726-002 בתעריף 1 ₪ לדקת שיחה. ייעוץ פיננסי אישי ניתן לקבל טלפונים של גופי הפנסיה והביטוח בישראל קבלת מידע ראשוני והכוונה בנושא ביטוח לאומי חברות ביטוח וקרנות פנסיה טלפונים מדויקים וטפסיםמופעל ע"י Fast Secure Contact Form