קורונה חישוב פיצויים לעובד מחשבון מעודכן

קורונה חישוב פיצויים לעובד מחשבון מעודכן 2020

פוטרתם לאחר חופשה ללא תשלום ( חלת ) אז כמה פיצויים מגיע לכם ? הכנו עבורכם מחשבון פיצויים למפוטר בגלל הקורונה כולל חישוב פיצויים פטורים ממס הכנסה. הסברים על סעיף 14 והסבר מלא על חישוב פיצויים לעובד מפוטר בשנת 2020 .

קורונה חישוב פיצויים לעובד מחשבון לפי הסכם עבודה פנסיה ביטוח מנהלים

קורונה חישוב פיצויים לעובד מחשבון לפי הסכם עבודה פנסיה ביטוח מנהלים

איך יודעים כמה פיצויים מגיע לעובד מפוטר בגלל מדבר הבריאות העולמי 

חישוב פיצויי פיטורים הוא אחד החישובים המורכבים בתחום יחסי עובדי מעביד. אולם ישנם 2 גורמים עיקריים המשפעים עליו והם נכונים תמיד לכל עובד . התנאי הראשון הוא האם קיים בהסכם העבודה סעיף 14 או לא . ובמידה וקיים סעיף כזה האם המעסיק מילא אחר התנאים מהיום הראשון להעסקתך. 

הסכם העבודה שלך הוא המפתח לחישוב הפיצויים 

יש לעיין בהסכם העבודה שלך ולבדוק האם קיים בו סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים. במידה וכן , יש לוודא שהמעסיק קיים אותו מהיום הראשון להעסקתך. לא משנה אם נפתח לך ביטוח מנהלים או קרן פנסיה , החישוב במקרה זה הוא זהה.

סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים אומר שבמקרה פיטורים הכסף שיש בקופה ברכיב פיצויים הוא הכסף שישולם לך במקרה פיטורים

אם קיים לך סעיף 14 בהסכם העבודה מה יש לבדוק 

  1. המעסיק הפקיד 8.33% משכר הבסיס מהתחלת תאריך ההעסקה שלך אצלו לפי הסכם העבודה. זו בדיקה חשובה שנעשית למול בדיקת התשלומים של המעסיק לרכיב פיצויים בדוח קרן הפנסיה או ביטוח מנהלים שלך.  למי שיש סעיף 14 מומלץ לבצע בדיקה זו בכל מקרה ! ולא להסתפק באמירה של המעסיק שההפקדות בוצעו .  
מה אומר סעיף 14 חישוב פיצויים

מה אומר סעיף 14 חישוב פיצויים

אם אין סעיף 14 להסכם העבודה מחשבון פיצויים

לכל עובד בישראל חייב להיות הסכם עבודה חתום מול המעסיק. במידה ואין לך סעיף 14 בהסכם העבודה סכום הפיצויים שמגיע לך , לפני קיזוז מס הכנסה , הוא שכר הבסיס האחרון כפול חודשי ההעסקה מחולק ב 12 . זאת אומרת גם חלקי שנים נחשבות. מהיום הראשון להעסקה ועד להודעת הפיטורים. חשוב מאד גם כאן לבדוק את תשלומי המעסיק לפיצויים בכל חודש מחודשי העסקה למול תלוש השכר ובאופן מוחלט את התשלומים שהעביר. בכל מקרה שבו חסר כסף בקופה המעסיק חייב להשלים לך את הסכום החסר בקופה.

לאור ירידות השערים בבורסה בחודשים האחרונים חובה לבצע בדיקת חישוב פיצויים ולוודא השלמת הסכום על ידי המעסיק במקרה שאין לך סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים בהסכם עבודה אישי  

מחשבון פיצויים ופטור ממס הכנסה בלעדי לאתר הפנסיה 

[CP_CALCULATED_FIELDS id="6"]

שאלות ותשובות חינם בנושא פיצויים פטורים זכויות עובדים

בחרו את האופציה המבוקשת ואנו נשתדל לתת מענה מיטבי לפנייתכם

הכתבה והמחשבון אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי על פי כל דין במדינת ישראל. תוצאות החישוב הן בבחינת BEST ESTIMATE ניתן לפנות לאתר במגזין שאלות ותשובות ללא תשלום או לקבל הצעת מחיר לבדיקת גובה פיצויים לפי הסכם העבודה האישי שלך . במקרה של פיטורים במהלך שנת העבדה מומלץ לבדוק זכאות להחזרי מס הכנסה בנוסף למענק עבודה והחזרי ביטוח לאומי לאחר הגשת תביעה באינטרנט באתר הביטוח הלאומי מימוש זכויות