מכתב שחרור כספי פיצויים הדפסה פיטורים מפוטרים

מכתב שחרור כספי פיצויים הדפסה פיטורים מפוטרים

סיימתם את העבודה אצל המעסיק?. מזל טוב מגיע לכם להעביר או למשוך את הכספי החיסכון הפנסיוני. אבל רגע אחד לפני שאתם מגישים את הטפסים לחברת הביטוח או קרן הפנסיה, זכרו שעליכם להצטייד במסמכים הנדרשים. מה בכתבה?. מכתב שחרור כספי פיצויים הדפסה פיטורים מפוטרים. 

של מי הכסף בפנסיה או בפוליסה?. מכתב שחרור כספי פיצויים הדפסה פיטורים מפוטרים

כיום המצב בשוק החיסכון הפנסיוני ברור. נתחיל דווקא מכספי התגמולים. אלו כספים שמפקידים העובד והמעביד לקרן הפנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים. כספים אלו מיועדים לגיל פרישה. האדם כדאי למשוך אותם לפני הפרישה?. ממש לא. למעט פטורים הם יהיו חייבים במס הכנסה. לא חבל?. כעת נעבור לרכיב הפיצויים. אומנם גם אותם מומלץ לשמור לגיל הפרישה, אבל לפעמים אין ברירה והעובד נאלץ לבצע משיכת פיצויים עם עזיבת העבודה. 

עוד באתר מדריך סעיף 14 למפוטר

פוטרתי או התפטרתי למי שייך הכסף ואיזה מכתבים המעסיק צריך לתת לי?. 

בניגוד לעבר, כיום כספי הפיצויים שייכים לעובד ולא למעביד. מרגע שהופקדו הכספים בקרן הפנסיה, קופת הגמל או ביטוח מנהלים, הם כולם שייכים לעובד. בלא שום קשר אם יש לעובד סעיף 14 או לא. מתי המעסיק רשאי שלא לשחרר את הפיצויים לעובד?. ק' במידה ויש נגד העובד הליך פלילי אגב העסקתו אצל המעביד הנוכחי. עם סיום מערכת יחסי עובד מעביד, בין אם בפיטורים או התפטרות, המעסיק יבצע גמר חשבון מול העובד וישחרר את הכספים.

מכתב שחרור כספי פיצויים הדפסה פיטורים מפוטרים

מכתב שחרור כספי פיצויים הדפסה פיטורים מפוטרים

אישור שחרור כספים מהמעסיק

על מנת שיהיה ניתן למשוך את הפיצויים ולקבל את הצ'ק לבנק, יש להגיש לחברת הניהול של קרן הפנסיה, קופת הגמל או חברת הביטוח את המסמכים הבאים:

  1. טופס 161 ובו חישוב סכום הפיצויים הפטורים ממס למשיכה חד פעמית.
  2. מכתב שחרור שבו המעסיק מדווח על סיום יחסי עובד מעביד, ועל אישורו לשחרר את הכספים לטובת העובד. מכתב זה נקרא גם טופס שחרור כספים אישור שחרור פיצויים.

לקחת את הנכסף או להשאיר בקופה?.

ייתכן שבין עבודות העובד יצטרך לפדות את הכסף או בשל משבר כלכלי. אולם, בכל מקרה אחר, מומלץ להשאיר את הכסף בקופה. למה זה טוב?. כספי הפיצויים שטנו חוסכים עתידים להניב לנו כמחצית מכספי הפנסיה בגיל פרישה. כל 200,000 שקל שתמשכו בגיל 25-40 יקטין את הקצבה שלכם בגיל 67 בכ 1000 שח ( כלל אצבע ).