כספי פנסיה עיריית ירושלים מה קרה לכספי העובדים

כספי פנסיה עיריית ירושלים מה קרה לכספי העובדים ? 

בחקירה משותפת של משטרת ישראל ורשות המסים נעצרו היום ארבעה חשודים שעפ"י החשד פיתחו מנגנון פלילי למשיכת כספי פנסיה לעובדים בעיריית ירושלים במרמה, זיוף ומצג שווא. כתבה בנושא כספי פנסיה עיריית ירושלים מה קרה לכספי העובדים ?

מה קרה לחיסכון הפנסיוני – כספי פנסיה עיריית ירושלים מה קרה לכספי העובדים ? 

מדובר בחשיפה שפורסמה על ידי רשות המיסים. על פי החשד מנגנון שבאמצעותו משכו עשרות עובדים כספי פנסיה בעודם עובדים בעירייה ובניגוד לחוק. איך זה קרה וכיצד נחשפה הפרשה.

כספי פנסיה עיריית ירושלים מה קרה לכספי העובדים

כספי פנסיה עיריית ירושלים מה קרה לכספי העובדים

ראשיתה של החקירה בשנה שעברה.

במשטרת מחוז ירושלים התקבלה תלונה מעיריית ירושלים, שעניינה אינדיקציות שעלו אודות עובדים מאחד מאגפי הרשות המקומית.  על מה התלונה ? עניינים הנוגעים למשיכת כספי הפנסיה שלהם במרמה ובמועד שאינו זכאים להם. האם זה קרה לפנסיונרים?. לא. אלא למועסקים בעודם עובדים בעירייה בפועל.

עוד באתר – כמה מרוויחות נשים כמוך ?

זוכרים מתי אפשר למשוך ללא מס כספי חיסכון פנסיוני ? בהתאם להוראות החוק משיכת כספי פנסיה של עובד מותרת רק בהגעה לגיל פרישה או בתנאים הקבועים בחוק (למשל: בעת סיום העסקה).

העירייה התלוננה המשטרה חשפה

בעקבות התלונה, נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של ימ"ר ירושלים יחד עם פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום.

במהלך החודשים האחרונים נגבו עדויות רבות ונאספו ראיות מגוונות.

במטרה לחשוף ולהתחקות אחר השיטה והחשודים בביצוע מעשי המרמה והזיוף.

מהחקירה במשטרה וברשות המסים עד כה, עולה כי עפ"י החשד:

  • החשודים שנעצרו, תיווכו, זייפו ואף גבו עמלות בגין ניפוק מסמכים מזויפים אודות פיטורים לצורך משיכת כספי הפנסיה של עשרות עובדי הרשות המקומית בעודם מועסקים בפועל
  • איך ? באמצעות הגשתם לחברות הביטוח הפנסיוני וקבלת הכסף במרמה ותוך מצג שווא כאילו פוטרו מעבודתם.

בין החשודים עובד עירייה לשעבר

חוקרי ההונאה של ימ"ר ירושלים חשפו כי שניים מהחשודים המרכזיים שנעצרו. שני אחים, שאחד מהם עבד בעצמו בעבר בעירייה.

במה נחשדו? חשודים בביצוע העבירות במהלך השנתיים האחרונות בעשרות מקרים שונים.

איך משכו את כספי החיסכון של העובדים בעיריית ירושלים ?

מהחקירה עולה כי בין המסמכים שזויפו לצורך משיכת הכספים שלא כדין.

הערכות כללו מסמכים של הרשות המקומית אודות הפסקת עבודה. מה כוללת ערכת משיכה? טפסי 106, טפסים של רשות המסים וצווי הפטר של בימ"ש. כל זאת ע"מ שעובדים ימשכו כספי פנסיה שלהם במועד שהם אינם זכאים לו, תוך התחמקות מתשלום מיסים ובניגוד לחוק.

הסתיימה החקירה הסמויה החלה החקירה הגלויה

הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו את ארבעת החשודים המרכזיים במעשי ההונאה (שלושה תושבי ירושלים ואחד תושב מרכז הארץ).

החשודים נעצרו לחקירה במשטרה בחשד לקשירת קשר להונאות, מרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמכים, שימוש במסמכים מזויפים ועבירות מס.

האם אתם יכולים למנוע מקרה דומה על כספי החיסכון שלכם ?

לעצמאים ושכירים – כנסו למסלקה הפנסיונית והפיקו דוח שנתי מרוכז של כל תכניות הביטוח. העלות נמוכה ושווה את השקט הנפשי. חסר לכם תכנית לעומת שנה קודמת ולא משכתם את הכספים בעצמכם – התריעו מייד בפני מוקד שירות הלקוחות של חברת הביטוח.

רצוי מאד – להיכנס לאתר האישי של חברת הביטוח או קרן הפנסיה. להדפיס את הדוח השנתי או הרבעוני האחרון. את הדוחות יש לתייק בתיקייה ייעודית. כל תכנית והדוח שלה.