חישוב קרן השתלמות לשכירים כמה כסף תחסכו

חישוב קרן השתלמות לשכירים כמה כסף תחסכו

לעובדים בישראל ישנן מכלול הטבות סוציאליות כחלק מהסכמי השכר, חוקי התעסוקה וצווי הרחבה במשק. אחת ההטבות החשובות היא חיסכון לטווח קצר וארוך הנקרא קרה"ש. בכתבה זו הסברים סימולטור מחשבון חישוב קרן השתלמות לשכירים כמה כסף תחסכו.

חישוב קרן השתלמות לשכירים

חישוב קרן השתלמות לשכירים

מה צריך לדעת לפני שמבצעים חישוב קרן השתלמות לשכירים

כאשר חברת הביטוח, בית ההשקעות או החברה המנהלת מקבלת מדי חודש את הכסף. זו שנקראת הפרמיה החודשית. משקיעה את הכספים שלנו בשוק ההון. כיום לא ניתן להצטרף יותר לקרנות המבטיחות מראש את התשואה, הריבית על החיסכון, ולכן כספי החיסכון מושקעים באפיקים שונים ואף חשופים להפסד.

עוד באתר – דמי ניהול זולים בקרן פנסיה גם לך מגיע

דמי ניהול ועמלות בקרנות השתלמות לשכירים

קרנות ההשתלמות גובות עמלה חודשית מהעמיתים. לעמלה קוראים דמי ניהול מהחיסכון המצטבר או דמי ניהול מצבירה. הערך מבוטא במנוחים שנתיים וחברת הניהול גובה אותו מדי חודש( מחולק ל 12) גם אם ישנה תשואה שלילית בקרן.

כמה עמלות משלמים על חיסכון בקרן ?

מקסימום עמלה שנתית = 2%

מינימום עמלה שנתית = 0%

כמה כסף זה יוצא בשנה לפי סכום החיסכון בקרן ? על כל 100,000 שח חיסכון תשלמו לכל היותר 2,000 שח. אולם כאשר תשיגו הנחה בעמלות ותשלמו 0.5% הניהול יעלה לכם רק 500 שח לשנה. לאן ילך יתר הכסף  ?  לחיסכון הפרטי שלכם. לרוב עם פטור מלא ממס רווחי הון.

תשואות קרן השתלמות 2023 אלו המסלולים המובילים 

ראשית לפני שאתם מביטים בטבלה לבדוק איזו קרן הכי טובה, חשוב להבין את נושא מסלולי השקעה. לכל מסלול יש סיכון שנוטל החוסך. ככל שרכיב המניות בתיק גדול יותר, נהוג להניח שהסיכון או הסיכוי להפסד גבוה יותר. לכן, מסלולים בעלי סיכון כמו 100% מניות, לא מתאים לכל אחד.

בנושא הזה, ניתן להתייעץ גם עם יועצי השקעות שיבחנו את הרכב מסלול ההשקעה ויוכלו להתאים לצורכי והעדפות החוסך. זה נכון על פי החוק ונכון מאד לגבי ניהול אחראי של כספי החיסכון שלכם. הכסף והסיכון הוא שלכם – גם האחריות היא של החוסכים.

מידע אודות מכשירי חיסכון לשכירים ועצמאים. הסברים על פנסיה, קופות גמל וחיסכון ארוך טווח באתר הפנסיה האובייקטיבי של ישראל.

מי הקרן הכי גדולה גדולה בישראל לפי מסלול השקעה?.

לפי נתוני אתר גמל נט אלו הם 5 מסלולי ההשקעה בהם יש הכי הרבה כסף צבור, נכון ל 01/2023

אלטשולר שחם השתלמות כללי
מורים וגננות – מסלול כללי
כלל השתלמות כללי
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי
הפניקס השתלמות כללי