הנחה בארנונה לעסקים 2021 הנחיות לקבלת ההטבה

הנחה בארנונה לעסקים 2021 הנחיות לקבלת ההטבה

ההודעה משותפת לרשות המסים ומשרד הכלכלה והתעשייה: הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה ורשות המסים, מעדכנים: הנחה בארנונה לעסקים 2021 הנחיות לקבלת ההטבה

הנחה בארנונה לעסקים 2021 מיסי עירייה

הנחה בארנונה לעסקים 2021 מיסי עירייה

ללא כתב ירידת מחזורים בעסק- כך תקבלו הנחה בארנונה

על מנת לייעל ולשפר את תהליך קבלת ההנחה בארנונה לעסקים הזכאים, ובעקבות עבודה משותפת של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ורשות המיסים, פושט תהליך הרישום להנחה, ועסקים כעת נדרשים רק לציין את פרטי העסק והרשויות בהן הם משלמים ארנונה שלא למגורים וזכאותם תיבדק ללא צורך בצירוף מסמכים.

בימים אלו מעבירה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לרשויות המקומיות, את רשימות העסקים שהגישו בקשה עד ל 10 בינואר ואושרו על ידי הסוכנות ורשות המיסים, והרשויות המקומיות יעניקו לעסקים את ההנחה בארנונה בהתאם לרשימה זו.

למי מגיע הנחה בארנונה עקב המשבר הכלכלי 2021 

כחלק מהתכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו מהקורונה, בעלי עסקים יכולים להגיש בקשה לקבלת הנחה מארנונה ופטור מלא על חודשים נובמבר דצמבר 2020. את הבקשות ניתן להגיש באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. בהתאם לתנאים שנקבעו, הנחה ניתנת לעסקים שקיבלו מענק הוצאות קבועות מרשות המיסים ונפגעו בשיעור פגיעה המשתנה בהתאם לתקופת ההנחה:

  • ההנחה לחודשים יוני, יולי ואוגוסט ניתנת לעסקים שנפגעו ב 60% לפחות בחודשים מאי-יוני.
  • ההנחה לחודשים ספטמבר ואוקטובר ניתנת לעסקים שנפגעו ב 60% לפחות בחודשים יולי-אוגוסט.
  • פטור מלא לחודשים נובמבר-דצמבר ניתן לעסקים שנפגעו ב-25% לפחות בחודשים ספטמבר-אוקטובר (חודשי הסגר השני).

בנוסף, בתחילת החודש החליטה הממשלה על הקלות במתן ההנחה בארנונה לעסקים עבור החודשים הבאים, בו יכללו גם עסקים מעל 400 מליון שח וכן זכאות להנחה במתווה מדורג בהתאם לגודל העסק. מתווה זה יוחל לאחר חתימת שר הפנים על התקנות.

בשלב זה ניתן להגיש בקשות עבור התקופות הבאות: יוני-יולי-אוגוסט, ספטמבר-אוקטובר, נובמבר-דצמבר.

בנוסף, בהמשך לסיכום בין הסוכנות לרשות המיסים, וכחלק מהמאמץ לסיוע לעסקים לממש את הזכאות להנחה על ידי העסקים, רשות המיסים החלה אמש לשלוח מסרונים לכלל העסקים שקיבלו מענק, שיבחנו את זכאותם ויגישו בקשה להנחה בארנונה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. בעקבות השירות שהחל כאמור אתמול, הוגשו כבר כ-5,300 בקשות. נוסח המסרון:

בדקת זכאות להנחה בארנונה יש לבצע באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים