דמי ניהול בקרן פנסיה

דמי ניהול בקרן פנסיה מרכז מידע לחיסכון פנסיוני

בדיקת דמי ניהול בקרן פנסיה מאפשרת לדרג את הקרנות לפי העמלות שהן גובות מהעמיתים. בקרן פנסיה חדשה ניתן לגבות 2 סוגי עמלות :

עמלה מהפרמיה השוטפת שמשלם המעסיק והעובד והיא יכולה להגיע ל 6% מכל תשלום

עמלה מהחיסכון המצטבר והיא יכולה להגיע עד 0.5% = חצי אחוז מהחיסכון לשנה

הקרן מנהלת משא ומתן עם כל עמית בנפרד ודמי הניהול נתונים למשא ומתן כמו כל מוצר אחד.

בשנת 2019 ניתן לבחור בקרנות פנסיה ברירת מחדל ולקבל דמי ניהול של נמוכים מאד , ללא צורך במיקוח או משא ומתן . דמי ניהול בקרן ברירת מחדל נעים סביב 1.4% מהפרמיה וכ 0.01% מהחיסכון השוטף. תלוי בקרן . עכשיו הזמן לבדוק מה קורה בקרן ההשתלמות שלך ! 

דמי ניהול בקרן פנסיה כמה משלמים

דמי ניהול בקרן פנסיה כמה משלמים

לשם המחשה והדגמה של עלות דמי הניהול

דמי ניהול מהחיסכון המצטבר על חיסכון מצטבר של 500,000 . 0.5% דמי ניהול = 2500 שקלים בשנה . דמי הניהול מההפקדה השוטפת . 1000 שקלים לחודש הפקדה תחת דמי ניהול של 6% שווים 60 שקלים  

 

סוגי דמי ניהול בקרן בקרן הפנסיה

קרן הפנסיה גובה 2 סוגי עמלות או דמי ניהול בקרן פנסיה, כפי שהן נקראות. יהול. את העמלות קובעת הקרן באופן שרירותי עד התקרה המותרת בחוק והיא מוזילה אותן בהתאם לכח המיקוח של הלקוחות. 2 סוגי העמלות הן  :  

  1. דמי ניהול מהפרמיה / ההפקדה השוטפת – עד 6% מכל שקל שמשלם העובד והמעסיק  .
  2. דמי ניהול מהחיסכון המצטבר – בשיעור של עד 0.5% מהחיסכון המצבר.

דמי הניהול שגובה קרן הפנסיה מהפרמיה השוטפת משמעותיים יותר בחוסך בתחילת דרכו ואילו דמי הניהול מהחיסכון המצטבר משמעותיים יותר כאשר החיסכון עומד על סכום של כ 250,000 שקלים. לחוסכים שיתרת החיסוכן שלהם נמוכה מסכום זה עדיף להתמקד בהוזלת דמי הניהול מההפקדות השוטפות. 

מה משמעות דמי הניהול מהפקדות השוטפות? בכמה קטנה הפנסיה ? 

דמי הניהול מההפקדות השוטפות מקוזזות מהתשלום לחיסכון ולביטוח והן עוברות כתגמול לכיסה של החברה המנהלת לדוגמא . עובד המשתכר 10,000 שקלים שמבוטחים בקרן הפנסיה יפריש בכל חודש יחד עם המעסיק סכום של 1,833 ש"ח . לחוסך שיתמיד בקרן למשך 37 שנים , דבר או אישה , העמלה תקטין את הפנסיה לפי החישוב בטבלה שלפנינו . כאשר מדובר בפנסיה לכל שקל ישנה משמעות. שכן את ההקטנה יחוש כל פנסיונר למשך כל שנות הפנסיה שלו ושל זוגתו. 

גביית עמלות בקרנות הפנסיה המקיפות

באחוזים מההפקדות השוטפות ומהחיסכון המצטבר סיכום פעילות לפי קרן לתקופה נבחרת 05/2021 – 04/2022 מצבירה מפרמיה
איילון מיטב פנסיה מקיפה 0.12 1.86
הפניקס פנסיה מקיפה 0.2 1.86
הראל  פנסיה 0.19 1.75
כלל פנסיה 0.19 1.72
מגדל מקפת אישית 0.2 1.9
מנורה מבטחים פנסיה 0.17 1.89

חיסכון דמי ניהול בקרן השתלמות 

קרן השתלמות היא המוצר האחרון בו ניתן לחסוך לטווח קצר , למשוך את הכספים לכל מטרה ללא תשלום מס הכנסה או מס רווחי הון . בניגוד לקרן פנסיה ברירת מחדל , בקרן השתלמות אין הסדרה בשוק וכל קרן יכולה לגבות עד 2% מהחיסכון המצטבר ( זה הרבה !!! ) ללא קשר לוותק או לגובה החיסכון המצטבר בקרן השתלמות. 

פנו כעת לייעוץ פיננסי בדיקת קרן השתלמות . בדקו כעת בכמה ניתן להוזיל את עמלות קרן השתלמות וחסכו עשרות אלפי שקלים !  המומחים של אתר הפנסיה של ישראל ייסעו לכם לקבל דמי ניהול נמוכים בקרנות השתלמות מובילות 

[si-contact-form form='1']

קישור לבנק ישראל | כרטיס אדי מציל חיים  | איך לבחור ביטוח מנהלים

איך לבחור קרן פנסיה | תכנון הוצאות המשפחה | מה שווה פוליסה הביטוח שלך