דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני 2022 התייקרות לפי דרישת האוצר

דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני 2022 התייקרות לפי דרישת האוצר

מאות אלפי עמיתים קבלו הודעה מחברות הפנסיה שלהם אודות התייקרות העמלות. הסבר על דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני 2022 התייקרות לפי דרישת האוצר מידע מפורט באתר לחיסכון וגמל. כיצד ניתן למנוע את התייקרות העמלות הנוכחית בפנסיה.

דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני 2022

דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני 2022

לתשומת לבך – דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני שלך משתנים

מדוע דמי הניהול מתייקרים ? תשובה לכך ניתן למצוא במכתב שקבלה אלמנת פנסיונר מקרן הפנסיה שלה. וכך נכתב בו :

בהתאם להוראות רשות שוק ההון ביטוח וחסכון. אנו מחויבים להודיע לך על שינוי בשיעור דמי הניהול בחשבונך. בצרופה למייל זה תמצא הודעה פורמלית בדבר השינוי שחל בדמי הניהול בחשבונך בקרן הפנסיה.

עוד באתר – איך מחשבים פיצויים ולמה חשוב לבדוק את הסכום ?

עוד נאמר בהודעה הכללית, טרם פירוט ההתייקרות :

אנו חותרים ליידע את לקוחותינו על השינויים בהקדם האפשרי. אולם לא ניתן להימנע לחלוטין מתקלות טכניות, למרות המאמץ למזער את מספר התקלות ככל שניתן. במידה ועקב כך נשלחה אליך ההודעה שלא לצורך – אנו מתנצלים מראש על כך.

במכתב שנשלח באמצעות דואר אלקטרוני פורטו עמלות הפנסיה מההפקדה השוטפת ומהחיסכון המצטבר. המכתב נשלח גם למקבלי פנסיה, שאינם מפקידים.

איך אפשר למנוע התייקרות עמלות בקרן פנסיה

עמיתים פעילים, בכפוף לקיום כללי ההצטרפות והמעבר בין קרנות פנסיה, יכולים לשקול בחיוב מעבר לקרן פנסיה אחרת. ניתן לשקול מעבר לקרן פנסיה המחויבת לדמי ניהול מינימליים בהתאם למכרז קרנות ברירת מחדל.  חשוב להזכיר בנקודה זו, כי החוסך יכול להחליט באיזו קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות או ביטוח מנהלים יופקדו כספי החיסכון הפנסיוני שלו.

מגדילים את החיסכון לפרישה מה צריך לשאול את סוכן הביטוח ? 
  • מבקשים לקבל דוח פנסיה מעודכן הכולל פירוט עמלות מההפקדה השוטפת והחיסכון המצטבר.
  • את רכיב העמלות מההפקדה השוטפת יש לשאוף להקטין לכדי 1% ולא יותר מ -2%.
  • דמי ניהול מצבירה הוא רכיב שהופך להיות קריטי בסכומים שמעל 100,000 שח. האחוז המקסימלי שניתן לגבות עומד על 0.5% ( חצי אחוז ) ולכם יש לשאוף להוזיל אותו לכדי 0.25% ( רבע אחוז ).


מהפכת הפנסיה דמי ניהול 2022  מגזין הפנסיה של ישראל כיצד להוזיל דמי ניהול בקרן פנסיה חדשה למי מתאים קרן והאם עדיף לך לרכוש ביטוח מנהלים כתבה אובייקטיבית