בירור יתרה קרן השתלמות איך עושים?

בירור יתרה קרן השתלמות איך עושים?

קרנות ההשתלמות הן מכשיר חיסכון חשוב לשכירים ועצמאים במשק. הן מאפשרות לחסוך כסף פטור ממס הכנסה, על החשבון העובד והמעביד ובעת המשיכה לפדות את החיסכון ללא תשלום מס רווחי הון. בירור יתרה קרן השתלמות איך עושים?

בירור יתרה קרן השתלמות איך עושים

בירור יתרה קרן השתלמות איך עושים

באמצעות האזור האישי של הקרן

כיום כל חברות החיסכון הפנסיוני מחויבות להציג את המידע השוטף באתר האישי של החוסך. השירות אינו כרוך בתשלום ( הנה עוד שירות חינמי חשוב לחוסכים!), וניתן לצפות בנתונים כולם לרבות דמי ניהול, הפקדות, תשואה ברוטו, תשואה נטו ועמלות. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר החברה בה מתנהל החיסכון שלכם, להירשם ולצפות בנתונים.

הדוח הרבעוני של קרן ההשתלמות

באמצעות הדוח שנשלח אליכם בדואר, או באמצעות דואר אלקטרוני, ניתן לצפות ביתרה לסוף תקופת הדוח, בתשלומים וביתר הנתונים. חשוב להצליב את נתוני התשלומים, הפקדות לקרן, עם תלושי השכר שלכם ולוודא שכל ההפקדות, של המעביד ושל העובד, נרשמו בצורה נכונה ונזקפו לזכותכם.

באותה הזדמנות שווה להעיף מבט על דמי הניהול מהחיסכון המצטבר. אם אתם משלמים יותר מחצי אחוז (0.5%), יש מקום לבצע בדיקה של דמי הניהול ולנסות להוזיל אותם. במקרה שיש לכם חיסכון עם וותק, ניתן לשקול ניוד לאחר התייעצות עם סוכן הביטוח או כחלק מתהליך של תכנון פיננסי אובייקטיבי.

מה היתרה בקרן באמצעות המסלקה הפנסיונית?

שירות המסלקה הפנסיונית נגיש היום לכל חוסך. בניגוד להר הכסף בו רואים מוצרים שלא בוצע עבורם תשלום בשנה האחרונה, המסלקה מציינת יתרות במוצרי החיסכון עם תחזית לגיל הפרישה.

כמה עולה דוח מסלקה פנסיונית?

דוח מרוכז על כל המוצרים של החוסך ( ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל) עולה 20 שח. בירור לגבי מוצר בודד עולה 5 שח. אנו ממליצים לרכוש את השירות המלא של המסלקה.

מתי אפשר לפדות קרן השתלמות ללא תשלום מס הכנסה ומס רווחי הון?  
  1. לאחר 6 שנות חיסכון
  2. במקרים שהחוק מתיר כמו למשל לצורך לימודים
  3. בגיל פרישה עם תקופת מינימום שנות חיסכון
כמה כסף יש לך בקרן השתלמות נכון להיום?