חישוב שכר נטו

חישוב שכר נטו לשכירים מחשבון משכר ברוטו 

אתר הפנסיה והשכר של ישראל מציג לגולשים מחשבון כמה יוצא בתלוש לבצע סימולציה על תלוש השכר וכמה נטו תקבלו משכר ברוטו שמציע המעסיק. חישוב שכר באמצעות מחשבון פשוט המאפשר לבצע סימולציה על תלוש השכר. מחשבון מחשבון שכר ברוטו נטו ניכוי מס הכנסה , ביטוח לאומי , ביטוח מנהלים ועוד. חישוב שכר נטו לשכירים מחשבון משכר ברוטו.

חישוב שכר נטו מחשבון שכר

חישוב שכר נטו מחשבון שכר

כמה יורד לי מס הכנסה ביטוח לאומי בתלוש חישוב שכר נטו

השכר נטו הוא הסכום אותו יפקיד המעביד לחשבון הבנק שלך. את השכר נטו מחשבים לאחר שמנכים מהשכר ברוטו את רכיבים שיש לשלם מתוכו :

  • הורדות מס הכנסה ( ברמות שכר נמוכות תשלום המס מתקזז כנגד נקודות זיכוי )
  • תשלום דמי ביטוח לאומי ( כולם חייבים בתשלום )
  • הפרשות חלק העובד לקרן פנסיה , ביטוח מנהלים , קופת גמל וקרן השתלמות
  • תשלום העובד לקופת הועד , ארוחות צהריים , פעילות רווחה ועוד
  • לתשלום נטו יש להוסיף את ההוצאות שמחזיר המעביד לעובד
  • נקודות זיכוי 2023 – יש לעדכן לפי טופס 101 ומספר הילדים בספח תעודת הזהות. לפי החלטות הממשלה בעשור האחרון, ישנה עלייה בנקודות הזיכוי שמגיע לכם. המשמעות יותר נטו בתלוש. פחות תשלומים מס הכנסה.

הטבת המס החדשה להורים עובדים איך מקבלים את המענק?. 

בהתאם להצעת החוק שאושרה , החל משנת 2024 ואילך תינתן נקודת זיכוי אחת נוספת לגברים ולנשים בגין כל ילד שמלאו לו לפחות 6 שנים וטרם מלאו לו 18 שנים במהלך שנת המס. משמעות ההצעה היא שגברים יהיו זכאים לנקודת זיכוי אחת במס ונשים יהיו זכאיות ל-2 נקודות זיכוי במס בגין כל ילד בטווח הגילאים האמור. שווי נקודת זיכוי במס בשנת 2023 הוא 2,820 ₪ בשנה ומשמעותה של כל נקודה היא הפחתה של 235 ₪ מחבות המס החודשית של מי שזכאי לה.

 

עוד באתר – כמה עולה המנוי שלך לנטפליקס ?

לבדיקת שכר ותלוש שכר  

שכירים רבים אינם מנצלים את הטבות המס העומדות לזכותם בפקודת מס הכנסה. חישובי שכר על ידי איש מקצוע יכול לגלות את הטבות המס שאינך מנצל ולאפשר לך להגדיל את השכר נטו.

הסכם העבודה שלך קובע את הברוטו מס הכנסה את הנטו 

עובדים רבים שוכחים לוודא שכל התנאים עליהם סוכם בהסכם השכר עם המעסיק אכן משולמים. מכיוון שכל הסכמי השכר בין עובד למעביד הם אישיים, חשוב לבצע טבלת השוואה על כל סעיף. חשוב לזכור שלעיתים ישנן טעויות במערכות השכר. היעדר תשלומים יכול לנבוע בין היתר מהזנה שגויה של הסכם ההעסקה בין העובד למעביד. המשמעות – פחות שכר ברוטו לתשלום וממילא הקטנת הכסף שנכנס לבנק.

כל בדיקת תלוש שכר צריכה לכלול את המרכיבים הבאים  :

ימי הבראה  ( חייבים במס )

זקיפת רכב צמוד ( מגדיל את השכר הרעיוני ) לפי דרגה מעודכנת

תשלום עבור אש"ל

חישוב נקודות זיכוי לפי מצב משפחתי ויישוב מגורים