פיצויים התפטרות

פיצויים התפטרות

התפטרות מעבודה מעבודה של עובד איננה שוללת את זכאתו לפיצויים. שורת תקנות בתום יחסי עובד מעביד ושיוך הפיצויים לעובד במסגרת חוק פנסיה חובה העבירו למעשה את כספי הפיצויים לבעלות העובד ובמקרים בהם הועברו כספי פיצויים מחברת הביטוח למעסיק שאל כדין בית המשפט הגיב על כך בחומרה וקנס את חברת הביטוח.

התפטרות פיצויים פיצויים במקרה של התפטרות

עובדים רבים שואלים האם מגיעים לי פיצויי פיטורים למרות שאני  התפטרתי? התשובה בדרך היא כן ! למעט במקרים שבהם הזכות לפיצויים נשללת מהעובד בגין מעשה פלילי.

רקע לזכאות פיצויים לעובד שהתפטר פיצויים לאחר התפטרות

למרבית העובדים במשק יש כיום סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים . סעיף זה שאת ההפרשות לפיצויים , גם בפנסיית חובה , המעסיק יעביר לקופת ביטוח פנסיה או גמל , והם יחליפו את הפיצויים במקרה של עזבת עבודה על רקע פיטורים או התפטרות .  סעיף 14 גם פוטר את המעסיק מהשלמת פיצויים רטרואקטיביים בגין תוספות שכר שהיו במהלך תקופת העבודה ויש לשים לכך לב במיוחד בתקופת ריבית אפסית ודמי ניהול גבוהים בחלק מהתוכניות.

קבלת פיצויים לאחר התפטרות מקרים לדוגמא 

התפטרות בדין פיטורים  – במקרים בהם המעסיק מבצע חריגה מתנאי העסקה ובהם מתקיימים תנאי התפטרת בגין פיטורים כמו הרעת תנאי שכר , הקטנת ימי חופשה , מכירת חברה והעברתה לתאגיד אחר , מעבר של מקום עבודה ועוד . עובדים זכאים לפיצויים כאילו פוטרו מעבודתם.

גובה פיצויים לעובד שהתפטר מרצונו החופשי 

חישוב פיצויים במקרה של פיטורים  – שכר אחרון כולל עמלות והטבות אחרות * שנות ותק אצל המעסיק . במידה וחסר כסף בקופה עלהמעסיק להשלים את הכספים .

חישוב פיצויים לאחר התפטרות

הכספים אשר הופקדו בקופת הפיצויים האישית של העובד. במקרה זה העובד יפסיד השלמת פיצויים בגין עליית שכר או שחיקה של כספי הפיצויים בגין סביבת ריבית נמוכה ותשואות שליליות בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים.

מה עושים במקרה של מחלוקת על פיצויים עם המעסיק עורך דין לדיני עבודה 

הדרך היעילה היא ראשית להגיע להסכמה עם המעסיק. במידה ולא העובד יכול לפנות לעורך דין לדיני עבודה ולקבל הצעת מחיר ומענה ראשוני האם ישנה עוולה בגובה פיצויי פיטורים שהוא מקבל גם אם הוא התפטר . מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני עבודה ואולי עם שני עורכי דין לענייני פיצויים ועבודה ולקבל מענה והצעות מחיר לטיפול

בחרו את האופציה המבוקשת ואנו נשתדל לתת מענה מיטבי לפנייתכם