איך להגדיל את הפנסיה 3 טיפים פשוטים

איך להגדיל את הפנסיה 3 טיפים פשוטים

כל ישראלי כבר יודע שהחיסכון לפנסיה הולך ונהיה יותר מורכב עם השנים. על אף שביטוח החיים הוזל הריבית הנמוכה במשק והפסקת שיווק קצבה מובטחת מכריחה אותנו לחסוך יותר. המומחים לפנסיה מעניקים צעדים פשוטים איך להגדיל את הפנסיה 3 טיפים פשוטים

  • הוזלת דמי ניהול בקרן פנסיה 
  • התאמת מסלול הביטוח בקרן הפנסיה 
  • הוזלת דמי ניהול בקרן השתלמות 

בדיקת קרן פנסיה על ידי יועץ פיננסי אובייקטיבי – פרטים בסוף העמוד 

איך להגדיל את הפנסיה 3 טיפים פשוטים

איך להגדיל את הפנסיה 3 טיפים פשוטים

יותר חיסכון לגיל פרישה – כן זה אפשרי

בעולם של היום המידע חשוף לכולם ולכן על ידי בדיקת התיק הפנסיוני ניתן לבצע צעדים פשוטים יחסית על מנת להגדיל את החיסכון הפנסיוני. כיום ישנן מתקדמות בתפיסת חיסכון ארוך טווח המאפשר לנהל את החיסכון כמו תיק השקעות . ממש ככה !

עוד באתר איך מחשבים פיצויים לפי ברוטו או נטו

לבדוק את דמי הניהול איך להגדיל את הפנסיה

דמי הניהול בקרנות הפנסיה יכולים לזלול כמעט 20% מהחיסכון האישי שלך לגיל פרישה. אז מה עושים ?  פשוט בודקים בדוח השנתי של חברת הביטוח כמה עמלות אנחנו משלמים. יש לפנסיה 2 סוגי עמלות . עמלה אחת מההפקדה השוטפת עד 6% ועמלה שנייה נוספת מהחיסכון המצטבר. העמלות נגבות בכל מקרה . כיום , למרות מודל פנסיה ברירת מחדל  , עדיין קיימים במשק עשרות אלפי עובדים המשלמים דמי ניהול מעל הממוצע . בעיקר בגלל חוסר מודעות.

גם עובדים שכבר חוסכים יכולים לברר האם הם יכולים לעבור לקרן פנסיה ברירת מחדל עם זמי ניהול זולים לפי המודל האומר ולחסוך עוד הרבה יותר כסף לגיל פרישה . להלן רשימת קרנות פנסיה עם דמי ניהול מוזלים :  

אלטשולר שחם 0.1% על החיסכון המצטבר 1.49% מההפקדות
הלמן אלדובי 0.1% על החיסכון המצטבר 1.49% מההפקדות
מיטב דש 0.05% על החיסכון המצטבר 2.49% מההפקדות
פסגות פנסיה 0.0905% על החיסכון המצטבר 1.68% מההפקדות

מסלול ביטוח בקרן הפנסיה על מה וכמה משלמים 

קרן הפנסיה מציעה לעמיתים מסלולי ביטוח למקרה פטירה או אובדן כושר עבודה. כל עובד חייב להכיר את מסלול הביטוח ולוודא שהוא מבוטח במסלול שמכסה אותו בצורה הטובה ביותר. אחרת במקרה של אובדן כושר עבודה , במידה ולא תהיו מכוסים מספיק , תצטרכו חס וחלילה לפדות כספי חיסכון לפנסיה במקום להמתין לגיל פרישה לגבר או אשה ! 

  • אשה או גבר נשואים עם ילדים מתחת לגיל 21 – יש לוודא שהכיסוי מלא ביחס לשכר המבוטח 
  • רווקים ללא ילדים יש לשקול לוותר על הכיסוי למקרה פטירה ולבטח את עצמך במסלול רווק 
  • מי שיש לו כיסוי אובדן כושר עבודה מלא מחברת הביטוח , על כל השכר , צריך לבדוק כדאיות ביטוח על גובה השכר המבוטח בקרן הפנסיה 

יותר חיסכון בקרן השתלמות יותר כסף לגיל פרישה 

קרן השתלמות היא אחד הנכסים החשובים לעצמאי ושכיר. את מרבית הכסף חוסך המעביד או העצמאי באמצעות הטבות מס הכנסה. אולם גם כאן שמי הניהול יכולים לנגוס בחצי מהחיסכון .

כמה דמי ניהול יכולים לפגוע בחיסכון ? הנה מחשבון שיאפשר לכם לבדוק כמה כסף אפשר לחסוך על ידי הוזלת דמי ניהול בקרן השתלמות ! חשוב לשמור את הקרן ללא פדיון קרן השתלמות ולהמשיך לחסוך בקרן השתלמות עם וותק עד לגיל פרישה בחיסכון פטור מס הכנסה ומס רווחי הון ! 

 

[CP_CALCULATED_FIELDS id="9"]

מחשבון קרן השתלמות לשכירים אובייקטיבי ומתאים לחישוב חיסכון בקרן בכל הקופות בישראל בדקו כמה ניתן לחסוך בקרן השתלמות וכיצד להוזיל דמי ניהול ולהגדיל את החיסכון . מודאגים מהקרן שלכם ? השאירו פרטים לייעוץ פיננסי אובייקטיבי בנושא קרן השתלמות וקופות גמל על ידי יועץ פיננסי אובייקטיבי בעל תואר שני בכלכלה .

רוצים לחסוך יותר בתשלום דמי ניהול בקרן השתלמות ? השאירו פרטים לבדיקת קרן השתלמות ואולי נוכל להציע לכם בחירת קרן מתאימה בדמי ניהול נמוכים יותר 

האמור באתר אינו תחליף לייעוץ מקצועי על פי כל דין 
כמה פנסיה יש לי ? 3 טיפים פשוטים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלך בכל שלב של תקופת החיסכון כיצד ניתן להתגבר על סוכני הביטוח והיועצים ולקבל יותר כסף בפרישה