איך להגדיל את פנסיה והחיסכון

איך להגדיל את פנסיה והחיסכון

חוסר היציבות בכלכלה העולמית נותנת אותותיה גם בשוק הפנסיה בישראל. לצד דור הביניים שמתקרב לגיל הפנסיה ואוכלוסיית הפנסיונרים , חוסכים כיום מליוני עובדים לפנסיה בתכניות שאינן מבטיחות או מבטחות אותם מפני האיומים על קצבת הפנסיה בפרישה. איך להגדיל את פנסיה והחיסכון 

 אחת הדרכים להתמודד עם איומים על הפנסיה , כגון ריבית נמוכה , תוחלת חיים גבוהה ודמי ניהול עושקים היא באמצעות תכנון פיננסי וניהול דינמי של החיסכון הפנסיוני. הכתבות הבאות מציגות דרכים להתמודדות עם האיומים על החיסכון הפנסיוני וכיצד ניתן להפיק את המקסימום מתיק הביטוח שלכם .

עוד באתר ויזה כאל הטבות 1+1 אטרקציות אתרי קניות בילויים מסעדות

לא רק דמי ניהול נמוכים וקרנות ברירת מחדל

נכון לדמי הניהול תפקיד מכריע בצבירת החיסכון לגיל פרישה והגדלת הפנסיה החודשית אבל יש לנו עוד כמה טיפים חשובים על רקע המשבר הכלכלי של שנת 2023  אותו חווה המשק הישראלי וכלכלת העולם.

  1. הקטנת דמי ניהול מהפרמיה השוטפת – החובה שלכם בלבד ! לבדוק בדוח הרבעוני את דמי הניהול שגובה מכם חברת הניהול של קרן הפנסיה ואם בשורה זו אתם משלמים יותר מ 2% דמי ניהול פנו אל סוכן הביטוח שלכם או המשווק הפנסיוני ודרשו הנחה. לא קבלתם ?  בצעו סקר שוק ואולי באותה הקרן תקבלו הנחה. הממוצע בין אמצע 2019 ועד אפריל 2021 היה 2.12% לסך עמיתי הקרנות. שלמתם יותר – יש מקום לתקן .
  2. הקטנת דמי הניהול מהחיסכון המצטבר – בקרנות הפנסיה המקיפות דמי ניהול מהצבירה ( דמי ניהול מהחיסכון המצטבר ) הם לכל היותר 1/2 אחוז. אבל חלק מהעמיתים החוסכים עדיין משלמים את תקרת המקסימום בעוד שיש חוסכים המשלמים כמעט עשירית מזה . הממוצע לתקופת הזמן שבין  05/2019 – 04/2020 הייתה 0.21% אבל גם שיעור דמי ניהול של 0.25% הוא שיעור סביר. אם עדיין תרצו לקבל את הרף הנמוך ביותר תוכלו לפנות לניוד קרן פנסיה לקרן ברירת מחדל.

האם תהיה לכם פנסיה כמו המשכורת?.

מכיוון שהפנסיה, למצטרפים חדשים מאז 2013, אינה מובטחת גם בביטוחי המנהלים, לחוסכים ישנה בעיה. שהריי המקדמים לקצבה חודשית נקבעים רק בעת היציאה לגמלאות. מה עושים?. מבצעים תכנון פיננסי אובייקטיבי, ומנסים להגיע למצב שבו הפנסיה הצפויה תהיה קרובה כמה שיותר לשכר ברוטו. מה עוד חשוב לזכור?. פנסיונרים, למעט פנסיה תקציבית, לא מקבלים מענקים או תוספות אלא פנסיה חודשית.

הכתבה אינה בגדר ייעוץ פנסיוני או המלצה לבצע פעולות בחיסכון הפנסיוני אלא בגדר סקירה כללית והבעה דעה אישית